Transporti publik i Shkupit njofton qytetarët rreth kartelave “Skopska” - Bota Sot
Transporti publik i Shkupit njofton qytetarët rreth kartelave “Skopska”

Shkupi

E enjte, 18 tetor 2018

Transporti publik i Shkupit njofton qytetarët rreth kartelave “Skopska”

Më: 28 maj 2018 Në ora: 13:37
Shkup

Ndërmarrja Publike Transportuese (NTP) “Shkupi” njofton qytetarët e kryeqytetit se sot përfundon marrëveshja e ndërmarrjes në fjalë me firmën e prodhimit të kartelave për pagesën e shfrytëzimit të transportit publik.

Për këtë shkak, në ditët në vijim shfrytëzuesit e shërbimeve nuk do të mund t’i blejnë të njëjtat dhe t’i plotësojnë kartelat elektronike “Skopska”, në vendet e shitjes që nuk janë në pronësi të ndërmarrjes.

Kjo do të mund të bëhet vetëm në rrjetin e ndërmarrjes në 32 sportele.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test