Tetë aksidente dje në Shkup, një person rëndë i lënduar - Bota Sot
Tetë aksidente dje në Shkup, një person rëndë i lënduar

Shkupi

E hënë, 15 tetor 2018

Tetë aksidente dje në Shkup, një person rëndë i lënduar

Më: 17 korrik 2018 Në ora: 10:17
Ilustrim

Një motoçiklistë ka marr lëndime të rënda trupore në një nga gjithsej tetë aksidentet rrugore që kanë ndodhur ditën e kaluara. Në aksidentet e komunikacionit edhe një person tjetër ka marr lëndime të lehta trupore, ndërsa në gjashtë aksidentet janë shënuar dëme materiale.

Nga MPB njoftojnë se mbrëmë policia e komunikacionit ka zbuluar dhe ndëshkuar një numër të madh shkelës të ligjit. 53 vozitës kanë vozitur me shpejtësi më të madhe se e lejuara, dy vozitës kanë kaluar semaforin me ngjyrë të kuqe, tre vozitës për tejkalim të parregullt, një vozitës nuk ju ka dhënë leje këmbësorëve.

Kanë qenë të sanksionuar edhe 18 këmbësor të cilët kanë kaluar në mënyrë të pa rregullt.

Me ndihmën merimangës janë 59 vetura të cilët kanë qenë të parkuara në mënyrë jo të rregullt. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test