Përfaqësuesi i lartë i DASH-it, Pete Morocco, sot do të qëndrojë në Shkup - Bota Sot
Përfaqësuesi i lartë i DASH-it, Pete Morocco, sot do të qëndrojë në Shkup

Shkupi

E martë, 23 tetor 2018

Përfaqësuesi i lartë i DASH-it, Pete Morocco, sot do të qëndrojë në Shkup

Më: 17 korrik 2018 Në ora: 14:17
Përfaqësues i lartë i Byrosë së Operacioneve për Konflikte dhe Stabilizime i SHBA-së, Pete Marocco

Përfaqësues i lartë i Byrosë së Operacioneve për Konflikte dhe Stabilizime i SHBA-së, Pete Marocco sot do të qëndrojë në Maqedoni, në kuadër të vizitës së tij në vendet e Ballkanit.

Morocco pasdite do të realizojë takim me kryetarin e Kuvendit, Talat Xhaferi, me anëtarët e Komisionit për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, ndërsa pritet të takohet edhe me përfaqësues të qeverisë.

Morocco ndodhet për vizitë në Ballkan, me qëllim që të tregojë mbështetjen e SHBA-ve për këtë rajon.

Përveç Maqedonisë, ai pritet të vizitojë edhe Serbinë, Kosovën dhe Bosnjë e Hercegovinën.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test