Anketë me qytetarët në Shkup për daljen në referendum - Bota Sot
Anketë me qytetarët në Shkup për daljen në referendum

Shkupi

Anketë me qytetarët në Shkup për daljen në referendum

Më: 2 gusht 2018 Në ora: 09:39
Shkupi

Kuvendi i Maqedonisë ditë më parë vendosi që më 30 shtator të këtij viti të mbahet referendum për marrëveshjen me Greqinë.

Pas zgjedhjes së anëtarëve të rinj të Komisioni Shtetëror të Zgjedhjeve, i cili duhet ta zbatojë referendumin, pritet të fillojnë edhe përgatitjet për mbajtjen e tij.

Partitë në pushtet ju kanë bërë thirrja qytetarëve që të dalin dhe të votojnë në referendum, pasi sipas tyre kjo është mundësi historike dhe që do të përcaktojë të ardhmen e vendit.

Ndërsa nga partia opozitare maqedonase OBRM-PDUKM, akoma nuk janë deklaruar nëse do të mbështesin referendumin ose do ta bojkotojnë atë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...