Dy vjet nga përmbytjet në Shkup - Bota Sot
Dy vjet nga përmbytjet në Shkup

Shkupi

E premte, 19 tetor 2018

Dy vjet nga përmbytjet në Shkup

Më: 6 gusht 2018 Në ora: 06:52
Shkupi

Para dy vjetësh, gjegjësisht më 6 gusht 2016 ndodhi një katastrofë natyrore, ku vërshimet përmbytën lagjen e Hasanbegut dhe Stajkovcit në Shkup.

Si pasojë e vërshimeve humbën jetën 23 persona. Pas këtyre vërshimeve banorëve të këtyre lagjeve iu deshën muaj të tërë që t’i kthehen jetës normale.

Në shenjë solidarizimi, Qeveria e Kosovës pati ndihmuar të prekurit nga vërshimet me 50 mijë euro. 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test