Zjarr në ndërtesën e Ministrisë së Arsimit në Shkup - Bota Sot
Zjarr në ndërtesën e Ministrisë së Arsimit në Shkup

Shkupi

E mërkurë, 14 nëntor 2018

Zjarr në ndërtesën e Ministrisë së Arsimit në Shkup

Më: 6 shtator 2018 Në ora: 10:47
Ilustrim

Sot në mëngjes rreth orës 07:45 ka shpërthyer zjarr në ndërtesën e Ministrisë së Arsimit dhe Shkencës në bulevartin “Shën Klimenti i Ohrit”. Sipas Makfaks, arsye për zjarrin ka qenë kondicioneri.

Menjëherë pas denoncimit të zjarrit është intervenuar me një makinë zjarrfikëse, ndërsa në vendin e ngjarjes kanë qenë tre zjarrfikës të cilët zjarrin e kanë vendosur nën kontroll.

Zjarri ka përfshirë 20 metra katror, ndërsa për momentin nuk ka informacione sa ka qenë dëmi.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test