Shkup, 26 aksidente gjatë fundjavës, pesë persona rëndë të lënduar - Bota Sot
Shkup, 26 aksidente gjatë fundjavës, pesë persona rëndë të lënduar

Shkupi

E mërkurë, 14 nëntor 2018

Shkup, 26 aksidente gjatë fundjavës, pesë persona rëndë të lënduar

Më: 10 shtator 2018 Në ora: 09:15
Ilustrim

Shoferi i një motoçiklete, një bashkudhëtarë dhe tre udhëtarë të një autobusi kanë marrë lëndime të rënda, ndërsa shtatë persona kanë marrë lëndime trupore në tre aksidente nga gjithsej 26 sa kanë ndodhur gjatë fundjavës në rajonin e Shkupit.

Në gjashtë aksidente lëndime të lehta kanë marrë nëntë persona, ndërsa në 17 aksidente është shkaktuar vetëm dëm material.

Nga MPB informojnë se gjatë fundjavës policia ka zbuluar dhe sanksionuar një numër të madhe të shkeljeve në komunikacion.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test