Mogherini nesër në Shkup - Bota Sot
Mogherini nesër në Shkup

Shkupi

E mërkurë, 14 nëntor 2018

Mogherini nesër në Shkup

Më: 12 shtator 2018 Në ora: 20:13
Mogherini

Përfaqësuesja e lartë e BE-së, Federica Mogherini nesër pritet të vizitojë Maqedoninë, ku do të takohet me zyrtarë të lartë të shtetit dhe liderin e opozitës maqedonase, Hristijan Mickoski.

Pas takimit me kryeministrin Zoran Zaev, Mogerini pritet të jap deklaratë të shkurtër për shtyp në Çarshinë e Shkupit.

Përfaqësuesja e Lartë e BE-së gjithashtu do të takohet me presidentin e shtetit Gjorge Ivanov dhe liderin e VMRO-DPMNE-së, Mickoski.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test