Shtohen 700 qen endacak në Shkup - Bota Sot
Shtohen 700 qen endacak në Shkup

Shkupi

Shtohen 700 qen endacak në Shkup

Më: 22 shtator 2018 Në ora: 18:22
Petre Shilegov

Rritet numri i qenve endacak – deri në qershor të këtij viti në rrugët e Shkupit janë regjistruar 700 raste të reja” deklaroi kryebashkiaku Petre Shilegov.

Ai thotë se nga 6000 deri 8000 qen endacak ka vetëm në Shkup, ndërsa pjesa më e madhe e tyre janë lëshuar nga pronarët e tyre.

Shilegov thotë se më shumë se 11.000 çipe janë dorëzuar për pronarët e kafshëve shtëpiake (qentë dhe macet).

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...