Limak fillon investimet në Shkup - Bota Sot
Limak fillon investimet në Shkup

Shkupi

Limak fillon investimet në Shkup

Më: 28 shtator 2018 Në ora: 14:07
Ilustrim

Kompania Limak e cila menaxhon Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari” ka filluar zyrtarisht realizimin e projektit që parasheh ndërtimin e një kompleksi biznesor-banimi dhe rruge nëntokësore në Shkup.

Projekti i cili kap shifrën prej 250 milionë dollarësh, parashihet të realizohet brenda 40 muajve të ardhshëm dhe përfshin një kompleks biznesor, qendër tregtare, hotel dhe hapësira parkingu.

“Ky është projekti ynë i parë në Maqedoni, një vend në të cilin ndihemi si në shtëpi. Ne jemi gjithmonë në kërkim të mundësive për të investuar këtu, sepse ne besojmë në fuqinë punëtore të kualifikuar dhe trendet ekonomike”, deklaroi me këtë rast Serdar Bacaksiz, anëtar bordi i kompanisë Limak.

Limak planifikon ndërtimin e rrugës nëntokësore për 22 muaj ndërkaq i gjithë kompleksi do të ndërtohet për 40 muaj. 

Projekti do të ndërtohet me standarde të larta dhe do t’i përshtatet Muzeut të Qytetit në Shkup.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...