Policia dje në Shkup ka zbuluar 25 vozitës nën ndikimin e alkoolit - Bota Sot
Policia dje në Shkup ka zbuluar 25 vozitës nën ndikimin e alkoolit

Shkupi

Policia dje në Shkup ka zbuluar 25 vozitës nën ndikimin e alkoolit

Më: 14 tetor 2018 Në ora: 12:47
Shkup

Tek 25 vozitës nga gjithsej 188 prej tyre policia zyrtare gjatë kontrollit të bërë dje në Shkup ka konfirmuar prani të alkoolit në gjak.

Kontrolli është bërë nga Njësia për siguri të rrugëve në kuadër të Sektorit për Punë të Brendshme në Shkup.

Nga MPB deklarojnë se në lidhje me shkeljet e konstatuara të Ligjit për siguri në komunikacion dhe Ligjit për vetura, janë marr 113 masa për vozitësit.

125 vozitës janë ç’kyçur nga komunikacioni, 19 vozitësve iu është marr patenta e vozitjes për një kohë të caktuar.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...