Ambasadori Dedaj vendos lule te shtatorja e Shën Terezës në Shkup - Bota Sot
Ambasadori Dedaj vendos lule te shtatorja e Shën Terezës në Shkup

Shkupi

Ambasadori Dedaj vendos lule te shtatorja e Shën Terezës në Shkup

Më: 22 tetor 2018 Në ora: 15:19
Gjergj Dedaj

Ambasadori i Kosovës në Maqedoni, Gjergj Dedaj, ka vendosur sot lule te shtatorja e humanistes shqiptare, Shën Nënë Tereza.

“Pak para marrjes së detyrës së re shtetërore, te Ambasadorit të Jashtëzakonshëm dhe Fuqiplotë të Republikës së Kosovës në Shkup, vendosa një tufe lulesh pranë shtatores së Shën Nënë Tereza!”, ka shkruar Dedaj në Facebook.

“Zoti e bekoftë Kosovën dhe Maqedoninë!ë Zoti i bekoftë miqtë tanë! Ju faleminderit familje, miq, populli im dhe institucione të Republikës së Kosovës, për besimin e dhënë në këtë mision të shenjtë!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...