Gjysma e Shkupit pa ngrohje qendrore - Bota Sot
Gjysma e Shkupit pa ngrohje qendrore

Shkupi

Gjysma e Shkupit pa ngrohje qendrore

Më: 3 dhjetor 2018 Në ora: 17:30
Foto ilustrim

Për shkak të mungesës së ngrohjes qendrore nga ngrohtorja Shkup-Veri, katër shkolla fillore, tre çerdhe dhe shumë amvisëri në Komunën e Çairit mbeten pa ngrohje.

Ndërsa mbetet pikëpyetje nëse deri nesër do të zgjidhet problemi që shkollat dhe çerdhet t’i kthehen funksionimit normal.

Nga Komuna e Çairit e cila apostrofohet si fajtori kryesor i mos funksionimit të ngrohtores Shkup-Veri, njoftojnë se sot kanë paguara këstin paraprak të borxhit që kanë ndaj ngrohtores me qëllim që ngrohtorja të sigurojë gazin natyror nga “Makpetrol Prom Gas”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...