Lideri i opozitës greke “kërcënon” Shqipërinë - Bota Sot
Lideri i opozitës greke “kërcënon” Shqipërinë

Shqipëria

Lideri i opozitës greke “kërcënon” Shqipërinë

Më: 24 dhjetor 2018 Në ora: 16:32
Kyriakos Mitsotakis

Kreu i opozitës greke Kyriakos Mitsotakis ka dërguar një mesazh në adresë të qeverisë shqiptare, duke thënë se Shqipëria hyn në BE duke respektuar grekët.

Kreu i partisë ‘Demokracia e Re’ u shpreh se anëtarësimi i Shqipërisë në BE është i lidhur ngushtë me respektimin e minoritetit grek, një mesazh ky i cili nuk artikulohet për herë të parë nga opozita greke.

 "Rruga e Shqipërisë drejt BE-së dhe institucioneve evropiane lidhet me respektimin e minoritetit grek. Ne gjithmonë do të jemi pranë të drejtave të patjetërsueshme të pakicës greke’, u shpreh Mitsotakis.

Deri më tani nuk ka një reagim nga pala shqiptare për mesazhin “kërcënues” të Mitsotakis.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...