Në Fier festat s’kanë nisur; Çmimet në tregje nuk lëvizin, s’ka blerës - Bota Sot
Në Fier festat s’kanë nisur; Çmimet në tregje nuk lëvizin, s’ka blerës

Shqipëria

Në Fier festat s’kanë nisur; Çmimet në tregje nuk lëvizin, s’ka blerës

Më: 26 dhjetor 2018 Në ora: 20:41
Pamje nga video

Në tregun e fruta perimeve në Fier duket sikur nuk po afron nata e ndërrimit të viteve.

Dy vjet më parë, tregtarët u zhvendosën në këtë treg të bashkisë në periferi të fierit por thonë se kushtet s’janë të mira. Bashkë me frutat në një vend shiten dhe shpezët ndërsa blerësit nuk vijnë kaq larg.

Tregu ne kryqëzimin e rrugës që të con nga fieri në Vlore nuk frekuentohet.

Një kilogramë mollë këtu kushton 50 lek, ndërsa portokallet e mandarinat 60 leke kilogrami. Por këtu, askujt nuk i shkon në mend të të rrisë shifrat pasi blerës nuk ka as me çmimet normale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...