Rama shpërblen me 8 milionë lekë policen e plagosur me kapsollë - Bota Sot
Rama shpërblen me 8 milionë lekë policen e plagosur me kapsollë

Shqipëria

Rama shpërblen me 8 milionë lekë policen e plagosur me kapsollë

Më: 26 dhjetor 2018 Në ora: 21:31
Edi Rama dhe Ina Nuka

Ina Nuka, efektivja e cila mbeti e plagosur në dorë gjatë protestës së banorëve të Unazës së Re më 23 nëntor, është shpërblyer nga kryeministri.

Në mbledhjen e sotme të qeverisë, është vendosur që asaj t’i jepet një ndihmë financiare në masën e 12 pagave mujore.

Sipas vendimit të qeverisë, kjo është e barasvlefshme me shumën e 792 000 lekëve të rinj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...