Vasili: 7 xhuxhat në qeveri si gromësima e Ramës - Bota Sot
Vasili: 7 xhuxhat në qeveri si gromësima e Ramës

Shqipëria

Vasili: 7 xhuxhat në qeveri si gromësima e Ramës

Më: 29 dhjetor 2018 Në ora: 09:33
Petrit Vasili

Petrit Vasili, kreu i grupit parlamentar të LSI-së, i konsideroi “xhuxha” ministrat e rinj të qeverisë që u caktuan dje nga Edi Rama në Asamblenë e Partisë Socialiste.

“7 xhuxhat e rinj ne qeveri si teshtima dhe gromesima e Rames? 7 xhuxhat e rinj ne qeveri kane nje merite te madhe se gajasen dynjane me hicgje-ne, qe perfaqesojne. 7 xhuxhat jane thjesht teshtima dhe gromësima e radhes e Edi Rames. 7 xhuxhat e rinj te qeverise kane vlere dhe mund te zgjasin aq sa zgjat nje gromesime. Llogarine e hapur Edi Rama e ka me shqiptaret dhe jo me 7 xhuxha po as me 17 fatin nuk e tij e ndryshon dot, se qindra milion eurot e grabitura nga ai kerkojne shpagim qe fillon nga burgu. As xhuxhat as breshkat nuk ja sjellin dot frymen Edi Rames, se sado qe merr fryme nga lart i del e gjitha nga poshte se eshte çpuar krejt”, shkroi Vasili në Facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...