Mesazhi shumë i fortë i 2019 për policinë e shtetit - Bota Sot
Mesazhi shumë i fortë i 2019 për policinë e shtetit

Shqipëria

Mesazhi shumë i fortë i 2019 për policinë e shtetit

Më: 31 dhjetor 2018 Në ora: 17:21
Ardi Veliu

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, ka uruar të gjithë punonjësit e policisë për Vitin e Ri.

Në një mesazh të dërguar në telefon, Veliu u bën thirrje efektivëve të punojnë me ndjeshmëri e profesionalizëm për sigurinë e komunitetit dhe luftën kundër krimit.

“Kaluam një vit pune, përkushtim, lodhje, arritje por edhe dështime. Viti i Ri pas pak orësh mbërrin dhe do nisë rrugëtim dhe për secilin prej nesh ka një mesazh shumë të fortë:

Me ndershmëri e profesionalizëm, bashkarisht si familja më e madhe që jemi të bëjmë më të mirën për sigurinë e komunitetit dhe luftën kundër krimit. Ju uroj Gëzuar Vitin e Ri 2019. Mbarësi, shëndet, fat, suksese e lumturi në familjet tuaja. Gëzuar! Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Drejtues Madhor Ardi Veliu ,” shkruan ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...