Reshje bore edhe në Sarandë - Bota Sot
Reshje bore edhe në Sarandë

Shqipëria

Reshje bore edhe në Sarandë

Më: 4 janar 2019 Në ora: 09:51
Ilustrim

Të premten temperaturat shënuan -2 gradë celsius në qytetin bregdetar të Sarandës, duke sjellë edhe reshjet e para të dëborës. Në Sarandë për herë të fundit ka rënë dëborë në janar të vitit 2017.

Sipas IGJEUM reshjet do jenë në formë dëbore deri në lartësinë 600 metra mbi nivelin e detit.

Ndërkohë temperaturat e ulëta kanë përfshirë gjithë vendin. Dhe kjo situata poritete te zgjasë disa ditë. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...