Dëbora bllokon jugun e Shqipërisë - Bota Sot
Dëbora bllokon jugun e Shqipërisë

Shqipëria

Dëbora bllokon jugun e Shqipërisë

Më: 5 janar 2019 Në ora: 11:43
Dëbora bllokon jugun e Shqipërisë

Reshjet e dendura të borës një ditë më parë kanë shkaktuar probleme në disa zona në Jug të vendit.

Raportohet se zona e Kurveleshit në Tepelenë është bllokuar pasi dëbora ka arritur në 30 centimetër.

Po kështu, edhe fshati Golem në Gjirokastër është i bllokuar pasi ka rënë rreth 20 centimetër borë.

Emergjencat Civile kanë dalë në terren dhe po hedhin kripë në rrugët rurale të fshatrave Mashkullorë, Picar, Prongji dhe Kolonjë në Qarkun e Gjirokastrës. Ndërsa aksi nacional Gjirokastër – Tepelenë është i kalueshëm dhe nuk paraqet probleme për qarkullimin e automjeteve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...