Meta nuk dekreton shkarkimin e Ditmir Bushatit, përplasja e radhës me Ramën - Bota Sot
Meta nuk dekreton shkarkimin e Ditmir Bushatit, përplasja e radhës me Ramën

Shqipëria

Meta nuk dekreton shkarkimin e Ditmir Bushatit, përplasja e radhës me Ramën

Më: 5 janar 2019 Në ora: 12:41
Ilir Meta dhe Edi Rama

Meta nuk dekreton shkarkimin e Ditmir Bushatit, përplasja e radhës me Ramën

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka vendosur që të mos dekretojë shkarkimin e Ditmir Bushatit si ministër i Jashtëm pavarësisht kërkesës së Ramës për ta zëvendësuar atë me Gent Cakajn. 

Ndërkohë, Presidenti ka dekretuar shkarkimin e Damian Gjiknurit, Senida Mesit, Lindita Nikollës, Arben Ahmetaj, Sonila Qato, Mirela Kumbaros dhe Niko Peleshit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...