Një ditë para protestës së studentëve, Rama mbledh qeverinë në Elbasan - Bota Sot
Një ditë para protestës së studentëve, Rama mbledh qeverinë në Elbasan

Shqipëria

Një ditë para protestës së studentëve, Rama mbledh qeverinë në Elbasan

Më: 5 janar 2019 Në ora: 20:38
Pamje nga mbledhja e qeverisë në Elbasan

Kryeministri Edi Rama do të mbledhë mëngjesin e së dielës kabinetin qeveritar në një takim informal në qytetin e Elbasanit.

Burime të Tv Klan thanë se në këtë takim do të jenë të pranishëm ministrat e shkarkuar nga detyra dhe ministrat e rinj.

Sipas të njëjtave burime në takim do të diskutohet për reformat e kryera dhe prioritetet e këtij viti.

Të pranishëm në mbledhjen me ministrat do të jenë edhe kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi dhe kryetari i grupit parlamentar socialist Taulant Balla.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...