Bora dhe temperaturat e acarta mbyllin një sërë shkollash në Shqipëri - Bota Sot
Bora dhe temperaturat e acarta mbyllin një sërë shkollash në Shqipëri

Shqipëria

Bora dhe temperaturat e acarta mbyllin një sërë shkollash në Shqipëri

Më: 7 janar 2019 Në ora: 15:26
Foto ilustrim

Reshjet e borës prej disa ditësh dhe rënia e ndjeshme e temperaturave, ka shkaktuar një sërë problemesh si në lëvizjen e automjeteve, në furnizimin me energji elektrike të zonave malore.

Burime bëjnë me dije se në Bashkinë Kukës ulja e temperatureve drastike deri në minus 9 gradë ka bërë që Drejtoria Arsimit të vendosë për reduktim të orëve të mësimit në qytetin e Kukësit, kurse në zonat e thella mësimi është pezulluar.

“Kjo ka bërë që në fshatrat Borje, Shishtavec, Kollovoz, Turaj, Buzmadhe etj., të mos zhvillohet procesi mesimor”, – bën të ditur Skënder Ahmeti, Drejtor Rajonal i Arsimit.

Sipas tij në fshatrat e njësive të tjera si në Bushtricë, Kalis, Arrën dhe në shkolla të caktuara në pellgun e Kukësit mësimi është zhvilluar me orë të reduktuara.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...