Borë e dendur në Gjirokastër, bllokohet lëvizja në aksin Memaliaj-Kakavijë - Bota Sot
Borë e dendur në Gjirokastër, bllokohet lëvizja në aksin Memaliaj-Kakavijë

Shqipëria

Borë e dendur në Gjirokastër, bllokohet lëvizja në aksin Memaliaj-Kakavijë

Më: 9 janar 2019 Në ora: 09:39
Gjirokastër

Reshjet e dendura të dëborë që kanë rënë gjatë mbrëmjes në qarkun e Gjirokastrës kanë shkaktuar probleme në qarkullimin e mjeteve në qytet dhe bllokimin e aksit kombëtar nga Memaliaj drejt pikës kufitare të Kakavijës.

Mësohet se edhe aksi nga Gjirokastra drejt Sarandës është i pakalueshëm. Raportohet se ka disa mjete borëpastruese që po pastrojnë, por do të marrë kohë zhbllokimi ndërsa reshjet vazhdojnë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...