LSI sulmon Baton Haxhiun: Të shpallet “non grata” dhe të hetohet me seriozitet maksimal - Bota Sot
LSI sulmon Baton Haxhiun: Të shpallet “non grata” dhe të hetohet me seriozitet maksimal

Shqipëria

LSI sulmon Baton Haxhiun: Të shpallet “non grata” dhe të hetohet me seriozitet maksimal

Më: 10 janar 2019 Në ora: 18:43
Baton Haxhiu

Fill pas letrës së bërë publike ku Baton Haxhiu i shkruante presidentit Ilir Meta lidhur me mosdekretimin e Gent Cekajt në krye të Ministrisë së Jashtme, LSI ka nisur të sulmojë gazetarin e njohur.

Përpos mediave të kontrolluara nga Lëvizja Socialiste për Integrim, reagimet ndaj Haxhiut kanë ardhur edhe nga ligjvënësit e kësaj force opozitare.

Ka qenë e re Floida Kërpaçi e cila kërkon që gazetari të shpllet “non grata”.

“Çdokush qe pertej kufijve presionon punet e brendshme te institucioneve te Shqiperise per interesa personale duhet te shpallet non grata nga Republika e Shqiperise!

Rasti i Baton Haxhiut duhet hetuar me seriozitet maksimal në kete aspekt.

Pa harruar ketu dhe ceshtjen e miellit te kafsheve qe ai importon ne Shqiperi dhe Edi Rama ua jep njerezve qe po vdesin nga semundjet kancerogjene”, shkruan Kërpaçi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...