“Sot Rama u poshtërua përballë ligjit dhe Kushtetutës” - Bota Sot
“Sot Rama u poshtërua përballë ligjit dhe Kushtetutës”

Shqipëria

“Sot Rama u poshtërua përballë ligjit dhe Kushtetutës”

Më: 10 janar 2019 Në ora: 19:13
Petrit Vasili

Në lidhje me mosdekretimin nga ana e Presidentit Meta të Gent Cakës, si ministër i Jashtëm, reagoi edhe kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili.

Sipas tij sot Rama dhe qeveria e tij u poshtëruan përballë ligjit dhe Kushtetutës.

Vasili shprehet se Shqipëria ka një kryeministër të zi, por që ende ka shpresë.

“Shqiperia plot ngjyra ka nje kryeminister te zi.

Sot bufonet me meditje te zeze u poshteruan perballe perballe statalizmit shembullor te ligjit dhe kushtetutes.

Shqiperia po po ka shprese”, shkruan Vasili.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...