PD-LSI, kërkesë Kuvendit: Komision Hetimor për rastin “Cakaj” - Bota Sot
PD-LSI, kërkesë Kuvendit: Komision Hetimor për rastin “Cakaj”

Shqipëria

PD-LSI, kërkesë Kuvendit: Komision Hetimor për rastin “Cakaj”

Më: 11 janar 2019 Në ora: 18:13
Lulzim Basha dhe Monika Kryemadhi

Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste me kërkesë për rastin “Cakaj”.

Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim kanë dorëzuar në Kuvend një kërkesë për ngritjen e një komisioni hetimor që do të verifikojë nëse DSIK e ka zbatuar ligjin për pajisjen e zëvendësministrit të Jashtëm Gent Cakaj me certifikatë sigurie.

Në kërkesën në fjalë përfshihet edhe fakti nëse është zbatuar ligji për administrimin dhe përpunimin e informacioneve pa qenë i pajisur më parë me këtë dokument.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...