Organizonin lojëra fati, dy të proceduar në Tiranë e Klos - Bota Sot
Organizonin lojëra fati, dy të proceduar në Tiranë e Klos

Shqipëria

Organizonin lojëra fati, dy të proceduar në Tiranë e Klos

Më: 12 janar 2019 Në ora: 12:50
Foto ilustrim

Policia e Shtetit ka goditur edhe dy raste të tjera në vazhdën e operacioneve për ndëshkimin e personave që ushtrojnë ende aktivitetin e paligjshëm të lojërave të fatit.

Një rast është evidentuar në Tiranë, që ka sjellë procedimin penal për “organizim të lotarive të palejuara” të shtetasit 41-vjeçar Z.G., pasi në ambientet e lokalit të tij u konstatuan pajisje që dyshohet se përdoreshin për organizimin e lojërave të fatit.

Ndërkohë, brenda 24 orëve të fundit është evidentuar edhe një rast tjetër në Klos të Burrelit, teksa në subjektin e shtetasit 35-vjeçar E.H. u konstatuan të montuara pajisje për ushtrimin e lojërave të fatit, person ndaj të cilit ka nisur gjithashtu procedimi penal për “organizim të lotarive të palejuara”.

Në përfundim të operacioneve janë sekuestruar në cilësinë e provës materiale një njësi kompjuterike, dy televizorë dhe pajisje elektronike, të cilat përdoreshin për organizimin e lotarive të palejuara.

Policia e Shtetit fton këdo të denoncojë falas në numrin 112, ose përmes aplikacionit “Komisariati Dixhital”, çdo veprimtari të tillë të kundërligjshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...