Bledi Mane për studentët protestues: Shumë prej tyre nuk janë fare për shkollë - Bota Sot
Bledi Mane për studentët protestues: Shumë prej tyre nuk janë fare për shkollë

Shqipëria

Bledi Mane për studentët protestues: Shumë prej tyre nuk janë fare për shkollë

Më: 12 janar 2019 Në ora: 18:41
Bledi Mane

Shikoj me vëmendje këtë protestën e studentëve. Kam një eksperiencë të keqe, sepse shtëpia ime fatkeqësisht apo fatmirësisht ndodhet pranë Inxhinierisë së Ndërtimit dhe ditën që u çuan studentët e arkitekturës, rastisa në rrugë.

Pashë shumë prej tyre që unë i kam ndihmuar në provime, vajza dhe djem që unë e di çfarë niveli janë. Nuk janë për të vajtur në shkollë.

Unë jam për arsim universitar cilësor, jo sasior. Arsimi profesional duhet të ketë vëmendje jo vetëm të qeverisë, por edhe të familjeve. Aftësia e një lideri, një politikani është largpamësia.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...