Doli për të blerë ushqime, por e gjejnë të ngrirë në borë - Bota Sot
Doli për të blerë ushqime, por e gjejnë të ngrirë në borë

Shqipëria

Doli për të blerë ushqime, por e gjejnë të ngrirë në borë

Më: 14 janar 2019 Në ora: 08:00
Foto ilustrim

Kishte shkuar të merrte ushqime për familjen por nuk ka mundur të kthehet më.

Ora News informon nga Korça se 53 vjeçari Ajet Zikollari është gjetur i ngrirë nga familjarët e tij dje në zonën e Proptishtit në Korçë.

Burri nga fshati Selcë e Sipërme kishte shkuar me gomar të merrte ushqime në Proptisht dy ditë më parë por nuk është kthyer më në banesë. Banorët kanë treguar se gomari kishte arritur në banesë pa të zotin dhe menjëherë familjarët ishin vënë në kërkim dhe e kanë gjetur të ngrire.  

Prej ditësh kjo zonë ndodhet e izoluar dhe banorët kanë bërë apel për ti ndihmuar me ushqime e ilace, por ata thonë se askush nuk ka marrë masa dhe të ndërhyrë për zhbllokimin e zonës.

Ngjarja është konfirmuar nga administratori i njësisë Trebinjë, Safet Doce ndërsa policia nuk ka dalë ende me deklaratë.

“Ngjarja merr përmasat më të rënda pasi familjarët e kanë të pamundur të kryejnë ceremoninë mortore.Nuk kane mundesi as të marrin arkivol në fshatin ku ndodhet viktima” raporton gazetarja e Ora News Lediona Dervishaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...