Në pritje të Ilir Metës... Rama i hedh dorën në “qafë” karriges së braktisur të Bushatit - Bota Sot
Në pritje të Ilir Metës... Rama i hedh dorën në “qafë” karriges së braktisur të Bushatit

Shqipëria

Në pritje të Ilir Metës... Rama i hedh dorën në “qafë” karriges së braktisur të Bushatit

Më: 16 janar 2019 Në ora: 19:31
Edi Rama

Pasditja e kësaj të mërkure solli në kuvend deputetët në një seancë të jashtëzakonshme për të votuar emrat e rinj të qeverisë, por ajo që ra në sy menjëherë ishte fakti se Ministri i Jashtëm në detyrë Ditmir Bushati e kishte braktisur që sot karrigen në të majtë të Ramës.

Seanca ishte e shkurtër dhe mbajti një votim normal duke mos lejuar debatin e kërkuar nga opozita për ndërrimin e mëse gjysmës së qeverisë. Në pritje dukej se ishte më shumë vetë Rama, i cili qëndronte i ulur na karrigen e tij në qendër të parlamentit. 

Anash tij karrigia e zv.Kryeministrit dhe ajo e Ministrit të Jashtëm ishin bosh. Përveçse Braçes edhe Ditmir Bushati kishte vendosur që të shkonte “poshtë” me “popullin e deputetëve”, pavarësisht se ai ende e mban postin e kryediplomatit.

E teksa Rama priste votimin, në një moment është fotografuar duke i hedhur “dorën në qafë” karriges së Ministrit të Jashtëm, post të cilin pret ta marrë vetë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...