Tërmet në detin Jon - Bota Sot
Tërmet në detin Jon

Shqipëria

Tërmet në detin Jon

Më: 17 janar 2019 Në ora: 23:09
Foto ilustrim

Një tërmet me 4.3 ballë i shkallës Rihter ka rënë mbrëmjen e sotme në detin Jon në një thellësi 2 kilometra nën tokë. Sipas të dhënave sizmiologjike, lëkundjet u ndjenë në ishullin e Zakynthos në Greqi, në Patra dhe në Athinë.

Nga tërmeti nuk ka të lënduar dhe as dëme materiale. Gjatë javëve të fundit ka pasur disa tërmete që kanë rënë me epiqendër në detin Jon.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...