“Nëse s’ke kujdes bie e thyen kokën” Qyteti shqiptar mbulohet krejtësisht nga akulli! - Bota Sot
“Nëse s’ke kujdes bie e thyen kokën” Qyteti shqiptar mbulohet krejtësisht nga akulli!

Shqipëria

“Nëse s’ke kujdes bie e thyen kokën” Qyteti shqiptar mbulohet krejtësisht nga akulli!

Më: 18 janar 2019 Në ora: 18:41
“Duhet hedhur kripë po thyejnë këmbët njerëzit”.

Çdo metër rrugë e hapësirë në Pogradec është e mbuluar nga akulli.

Qarkullimi dhe lëvizja e këmbësorëve është paralizuar. Aksidentet ndodhin çdo orë të ditës, por kjo duket se nuk shqetëson askënd.

“100 lekë është 1 kile kripë në Vlorë. U vranë njerëzit. Gjynah”!

Image

“Duhet hedhur kripë po thyejnë këmbët njerëzit”.

“Akull dynjaja. Ka thyer dyert dynjaja”.

“Me kujdes. Pa kujdes bie e thyen kokën”.

Në një kohë që Pogradeci ka marrë pamjen e qytetit të akullt, territori para spitalit ka pamje më dramatike. Nga ngrica është e pamundur të futesh në urgjencë. Ka patur raste kur pacientet kanë rrezikuar apo aksidentuar përballë portës së tij.

Image

“Spitali është akoma më keq. Mjerë ai që i bie të vete në spital. Mjerë ai që i bie keq”!

ABC News u interesua në Bashki për mungesën e kripës në qytet, por nuk mori përgjigje. Vendorët i janë shmangur përgjigjes qoftë për vetë institucionin, ashtu edhe për subjektin e kontraktuar për pastrimin e rrugëve.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...