Berisha: PD humbi Delvinën në 2015 sepse Balili bleu votat me para dhe 3000 patenta - Bota Sot
Berisha: PD humbi Delvinën në 2015 sepse Balili bleu votat me para dhe 3000 patenta

Shqipëria

Berisha: PD humbi Delvinën në 2015 sepse Balili bleu votat me para dhe 3000 patenta

Më: 18 janar 2019 Në ora: 19:00
Sali Berisha

Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar sërish rreth çështjes "Balili".

Në një postim në fb, Berisha iu është përgjigjur pretendimeve të avokatëve të tij se ai është i varfër përmes denoncimit të qytetarit dixhital.

Sipas Berishës, Partia Demokratike e humbi Delvinën në zgjedhjet e 2015 sepse Klement Balili shpërndau para dhe 3000 patenta për votuesit.

Postimi i plotë:

Ja pronat e Eskobarit te Ballkanit qe avokati zyrtar dhe dy avoketerit e tij te partise e nxoren mbreme te varfer!

Qytetari dixhital denoncon:

-Pronat e Balilit dhe mashtrimin e tij dhe te tre avoketerve te tij Sallaku, Peza, Hoxha se klienti i tyre nuk ka prona

- Blerjen e votave me 3000 patenta nga Eskobari

Lexoni mesazhin e tij. sb

Doktor mirembrema mbreme ne darke qe po ndiqja emisjoni e blendi fejziut qe flitej per klement balilin nga tre avoketrit e tij Sallaku, Peza dhe Hoxha se nuk ka prona ne emrin e tij te gjitha pronat qe kan qene ne emer te klement balilit dhe santa dhe lokali qe ka ne butrint e shume pasuri te tjera degjova dhe per zgjedhjet e 2015 qe thuehej qe doli force e pare ne qyten e delvines u shperndan leke pa esap nga vete klement balili dhe 3000 pantenta se klement balili qe drejtori i trasporteve ne sarande dhe keshtu humbi parti demokratike ne delvin te lutem emrin anonim

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...