Industria e turizmit, mundësi për punësimin e të rinjve në Shqipëri - Bota Sot
Industria e turizmit, mundësi për punësimin e të rinjve në Shqipëri

Shqipëria

Industria e turizmit, mundësi për punësimin e të rinjve në Shqipëri

Më: 19 janar 2019 Në ora: 07:21
Ilustrim

Rritja e turizmit në Shqipëri është një mundësi e shkëlqyer për punësimin e të rinjve në këtë sektor.

Certifikimi i guidave nga Ministria e Turizmit dhe Mjedisit ka nxitur profesionalizmin në këtë fushë.

Ministri i Turizmit dhe i Mjedisit Blendi Klosi u shpreh se, ”akreditimi i programeve të kualifikimit të udhërrëfyesve turistikë, është mundësi e artë për dhjetëra e qindra të rinj për marrjen e një profesioni me perspektivë dhe shumë të kërkuar në tregun turistik si guidë”, transmeton atsh.

”Bashkë me certifikatat, ndamë sot me profesionistët e kësaj fushe, idetë dhe opinionet si mund ta bëjmë këtë profesion të konsoliduar dhe sa më cilësor”, përfundoi Klosi. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...