Incidenti, studentja i ndërpret fjalën Ramës, ky ia kthen: Suksese dil jashtë! - Bota Sot
Incidenti, studentja i ndërpret fjalën Ramës, ky ia kthen: Suksese dil jashtë!

Shqipëria

Incidenti, studentja i ndërpret fjalën Ramës, ky ia kthen: Suksese dil jashtë!

Më: 19 janar 2019 Në ora: 11:47
Edi Rama

Incident në Qytetin Studenti ku po prezantohet projekti i Kampusit të ri të Universitetit.

Një studente i ndërpreu fjalën kryeministrit Rama në momentin kur ai po thoshte se dëshironte të bënte të gjitha gjërat menjerë por nuk mund të bëhen.

Në këtë moment studentja u ngrit për të debatuar.

"Paguhesh me taksat e mija" dëgjohet studentja të thotë dhe kryeministri Rama i tha "Suksese tani dil jashtë"

Ndersa vajza po largohej Rama shprehet: Tashti ti del jashtë dhe ne vazhdojmë punën. Sepse ju keni të gjitha të drejtat të ngrini probleme por nuk mund të përmbysni historinë e bashkëjetesës mes njerëzve që ka norma të padiskutueshme, ndërprerja e tjetrit kur flet apo prishja e një bashkëbisedimi është mungesë aftësie për të bashkëjetuar në demokraci.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...