Universiteti i Sporteve/ Mësimi vazhdon edhe të shtunave, falë dialogut - Bota Sot
Universiteti i Sporteve/ Mësimi vazhdon edhe të shtunave, falë dialogut

Shqipëria

Universiteti i Sporteve/ Mësimi vazhdon edhe të shtunave, falë dialogut

Më: 19 janar 2019 Në ora: 14:01
Robert Citozi

Pas valës së protestave të studentëve në pjesën më të madhe të universiteteve gjatë muajit të kaluar, situata është normalizuar dhe viti i ri akademik ka filluar normalisht, edhe pse në disa prej tyre një numër shumë i vogël studentësh tentojnë të zaptojnë ambjentet e universiteteve dhe të bojkotojnë mesimin.

Në një intervistë per ATSH zv.Rektori i Universitetit të Sporteve të Tiranës, Robert Citozi, ka folur për situatën në këtë Universitet. Ai ka thënë se programi mësimor po zhvillohet normalisht, madje në konsensus me studentë e pedagogë po zëvendësohen edhe orët e humbura.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...