Protesta e 77-të e banorëve të Astirit, Balliu: Ramës i vjen fundi shumë shpejt - Bota Sot
Protesta e 77-të e banorëve të Astirit, Balliu: Ramës i vjen fundi shumë shpejt

Shqipëria

Protesta e 77-të e banorëve të Astirit, Balliu: Ramës i vjen fundi shumë shpejt

Më: 20 janar 2019 Në ora: 18:17
Protesta

Në ditën e 77-të të protestës banorët e “Astirit” kanë dalë sërish në tubim kundër prishjes së banesave të tyre, të cilat preken nga projekti i Unazës së Madhe.

Ashtu si ditët e tjera, këtë të dielë protestës i janë bashkuar deputetët e opozitës. Mes tyre, deputeti i PD-së Klevis Balliu deklaroi se së shpejti qeverisë do t’i vijë fundi pas protestave që pritet të organizojë opozita.

“Çdo ditë që ne dalim këtu neve na shtohen mbështetësin dhe qytetarët e ndershëm që janë kundër vjedhjes. Edi Rama anuloje projektin se revoltat që do shohësh në Shqipëri do ta bëjnë revoltën në Francë lule përballë asaj që do shohësh ti në Shqipëri. Shtëpitë janë tuajat dhe tuajt do të mbeten do apo nuk do Edi Rama. Rrëzimi i Edi Ramës është domosdoshmëri kombëtare.

Java që do vijë do jetë javë e rëndësishme për të gjithë ne. Ka ardhur koha që qytetarët të marrin të që u takon . Ka ardhur koha që politika të dëgjojë qytetarët dhe jo interesat e saj. Të bashkohemi të gjithë për të rrëzuar këtë qeveri. Qytetarët nuk kanë më rrugë tjetër përveç revoltës”- u shpreh deputeti i PD, Klevis Balliu.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...