Meta nis vizitën në Mal të Zi, Podgorica ‘vishet’ me flamuj kuqezi - Bota Sot
Meta nis vizitën në Mal të Zi, Podgorica ‘vishet’ me flamuj kuqezi

Shqipëria

Meta nis vizitën në Mal të Zi, Podgorica ‘vishet’ me flamuj kuqezi

Më: 21 janar 2019 Në ora: 09:57
Pamje nga Podgorica

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta nis sot vizitën shtetërore në Mal të Zi, me ftesë të homologut të tij malazez, Milo Gjukanoviç.

Gjatë qëndrimit në Mal të Zi, do të ketë takime edhe me Kryetarin e Parlamentit të Malit të Zi, Ivan Brajoviç dhe Kryeministrin Dushko Markoviç.

Gjithashtu, Presidentit Meta do të takohet me Këshillin Kombëtar të Shqiptarëve të Malit të Zi dhe do të vizitojë qytetet e Tuzit, Tivarit dhe Ulqinit.

Image

Rrugët e Podgoricës, si asnjëherë më parë, janë veshur me flamujt kuqezi në nder të Presidentit të Shqipërisë.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...