Mediu, socialistëve: Rama po ju përdor, votoni kokëulur çdo gjë! - Bota Sot
Mediu, socialistëve: Rama po ju përdor, votoni kokëulur çdo gjë!

Shqipëria

Mediu, socialistëve: Rama po ju përdor, votoni kokëulur çdo gjë!

Më: 21 janar 2019 Në ora: 17:33
Fatmir Mediu

I pari që ka folur nga radhët e opozitës në seancën e së hënës, ka qenë Fatmir Mediu.

Ai u shpreh se katër ditë më parë u zhvilluar seanca më e turpshme e trancizionit.

“Kushtetuta nuk ka më vlerë dhe mazhoranca e duartroket këtë rrënim në Parlament. Kryeministri ju ka dhënë vetëm një detyrë, të ulni dhe të ngreni dorën” – tha Mediu.

Ai akuzoi se Rama sot mban dy pozicione, si Enver Hoxha dikur.

Kreu i republikanëve citoi ish-deputeten Arta Dade, duke u shprehur se Rama po i detyron ligjvënësit socialistë të votojnë me kokën ulur çdo ligj.

“Edi Rama është themelues i Rilindjes duke shkatërruar debatin në Partinë Socialiste” – citoi Mediu.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...