Edi Rama betohet tek Presidenti i Shqipërisë si ministër i Jashtëm - Bota Sot
Edi Rama betohet tek Presidenti i Shqipërisë si ministër i Jashtëm

Shqipëria

Edi Rama betohet tek Presidenti i Shqipërisë si ministër i Jashtëm

Më: 23 janar 2019 Në ora: 08:24
Edi Rama dhe Ilir Meta

Pas betimit të Edi Ramës si Ministër i Jashtëm, Presidenca ka shpërndarë një njoftim të shkurtër për mediat, si dhe pamje nga ceremonia, ku i pranishëm ishte gjithashtu edhe kreu i grupit të socialistëve, Taulant Balla.

Presidenca njofton se Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme betohet para Presidentit të Republikës. Në Institucionin e Presidentit të Republikës u zhvillua ceremonia e betimit të Ministrit të ri për Evropën dhe Punët e Jashtme. Pas ekzekutimit të himnit kombëtar dhe leximit të dekretit përkatës.

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, e njëkohësisht Kryeministër, Sh. T. Z. Edi Rama, u betua sonte, duke vendosur dorën mbi Kushtetutën e Shqipërisë. Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Ilir Meta, duke i dorëzuar dekretin, i uroi suksese në këtë detyrë shumë të rëndësishme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...