Rama nuk lëshon pe, i delegon kompetencat e ministrit të Jashtëm Gent Cakajt - Bota Sot
Rama nuk lëshon pe, i delegon kompetencat e ministrit të Jashtëm Gent Cakajt

Shqipëria

Rama nuk lëshon pe, i delegon kompetencat e ministrit të Jashtëm Gent Cakajt

Më: 23 janar 2019 Në ora: 10:42
Gent Cakaj dhe Edi Rama

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, gjatë ceremonisë së marrjes së detyrës si ministër i Jashtëm, ka treguar se nuk do të jetë ai që do ta drejtojë këtë institucion, por Gent Cakaj.

“Është fjala më e shkurtër në jetën time. Unë në funksionin tim si ministër i Jashtëm i delegoj zotit Gent Cakaj drejtimin e kësaj ministrie dhe përfaqësimin në institucionet ndërkombëtare”, u shpreh Rama.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...