Në fshatin ku banojnë vetëm pensionistët - Bota Sot
Në fshatin ku banojnë vetëm pensionistët

Shqipëria

Në fshatin ku banojnë vetëm pensionistët

Më: 23 janar 2019 Në ora: 20:45
Pamje nga video

Emigrimi ka zbrazur dhe vazhdon të zbrazë Shqipërinë.

Në fshatin bregdetar të Kavajës, Karpen, rrallë shikon të rinj. 

Thuajse të gjithë kanë ikur, duke lënë të heshtura shtepitë e reja që kanë ndërtuar.

Edhe të moshuarit janë gati të largohen, por thonë se janë të pamundur fizikisht.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...