Bora bllokon disa njësi në Dibër, ka fshatra pa energji - Bota Sot
Bora bllokon disa njësi në Dibër, ka fshatra pa energji

Shqipëria

Bora bllokon disa njësi në Dibër, ka fshatra pa energji

Më: 24 janar 2019 Në ora: 12:37
Dibër

Reshjet e dëborës në Dibër kanë shkaktuar probleme të mëdha në disa njësi administrative.

Trashësia e borës në njësinë administrative Lurë arrin në 40 cm, ndërkohë që në disa fshatra ka probleme me energjinë elektrike.

Raportohet se probleme me energjinë kanë; Kalaja e Dodës, Ostreni, Selishtë dhe Trebisht.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...