Policia bë publike imazhet e shoferëve që thyejnë rregullat - Bota Sot
Policia bë publike imazhet e shoferëve që thyejnë rregullat

Shqipëria

Policia bë publike imazhet e shoferëve që thyejnë rregullat

Më: 24 janar 2019 Në ora: 18:40
Pamje nga video

Policia Rrugore ka publikuar një video ku tregon disa raste kur shoferët kanë thyer rregullat e qarkullimit.

Në një njoftim për mediat bën me dije se vijon puna me fotografimet e çdo rasti që shkelen rregullat dhe vendosja e gjobave për të gjithë. 

Po ashtu shtojnë se mund të shkojë dhe më keq, nëse nuk u bindesh rregullave të qarkullimit rrugor.

NJOFTIMI I PLOTË

Rregullat e qarkullimit rrugor, janë për tu zbatuar nga të gjithë përdoruesit e rrugës njësoj, fakti që ka trafik dhe shi, nuk do të thotë se mund të shfrytëzosh korsitë e dedikuara për shërbim publik apo të rrezikosh këmbësorët në vendkalimin e tyre vetëm për të përfituar disa sekonda më shumë, sepse edhe mund të arrish më herët në destinacion, por me një ndryshim nga të tjerët që i binden rregullit, nëse je me fatdo njihesh me gjobën e shkeljes, nëse jo mund të shkojë edhe më keq .

Ditën e djeshme janë evidentuar dhe ndëshkuar një sërë drejtues mjetesh që kanë kryer shkeljet e mësipërme. Duaje veten dhe bindu ndaj rregullit me kohë të plotë, jo vetëm kur sheh ‍ 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...