“Shpërthen” Berisha: Edi Rama më keq se Ramiz Alia dhe Adil Çarçani - Bota Sot
“Shpërthen” Berisha: Edi Rama më keq se Ramiz Alia dhe Adil Çarçani

Shqipëria

“Shpërthen” Berisha: Edi Rama më keq se Ramiz Alia dhe Adil Çarçani

Më: 24 janar 2019 Në ora: 21:35
Sali Berisha

Duke komentuar protestën e studentëve ish-kryeministri Sali Berisha e ka cilësuar diktatoriale sjelljen e kryeministrit Edi Rama.

I ftuar në emisionin ‘Opinion’ Berisha tha se as Ramiz Alia e as Adil Çarçani nuk u sollën në këtë mënyrë siç po sillet Rama me studentët.

“Zotëri atë që bëri Rama nuk e bëri Ramiz Alia.

Ramiz Alia nuk i çoi kurrë uniformat në Universitet.

Edhe kur i takoi Adil Çarçani ajo vajza i tha unë nuk bëj fëmijë me këtë regjim, por Adil Çarçani nuk e nxori jashtë atë vajzë.

Ky pasi kreu pucin kalon nga një akt madhor antikushtetues në një tjetër akt madhor antikushtetues”, tha Berisha.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...