Reshjet e borës në Shqipëri, rrugët që kalohen me zinxhirë - Bota Sot
Reshjet e borës në Shqipëri, rrugët që kalohen me zinxhirë

Shqipëria

Reshjet e borës në Shqipëri, rrugët që kalohen me zinxhirë

Më: 25 janar 2019 Në ora: 12:07
Rruget

Autoriteti Rrugor Shqiptar (ARRSH) njofton mbi gjendjen e akseve kombëtare, në kushtet e motit me dëborë dhe ngrica që ka përfshirë vendin, në këto ditë dimri.

Sipas ARRSH, në Qarkun e Gjirokastrës dhe Vlorës, gjatë natës ka pasur reshje shiu. Nuk paraqiten probleme ne qarkullimin e mjeteve.

Në Qarkun Korçë, gjatë natës ka pasur reshje të dobëta bore, kontraktorët kanë punuar gjatë natës për pastrimin e akseve dhe shpërndarjen e kripës, qarkullimi kryhet normalisht pa zinxhir në të gjitha akset.

Qarkullohet me zinxhirë vetëm rruga K/Boboshticë-Dardhë, në pjesën fundore.

Në Rajonin Qendror Tiranë, në rrugën Librazhd-Steblevë ka pasur reshje bore rreth 10 cm, të cilat janë pastruar nga kontraktori. Të gjitha akset e këtij Rajoni qarkullohen pa probleme, transmeton atsh.

Rajoni Verior Shkodër, në lartësi ka pasur reshje bore, kontraktorët kanë vazhduar punën për pastrimin e akseve dhe shpërndarjen e kripës.

Qarkullohet me zinxhir në Zalldardhë – Draj Reç, Domaj – Draj Reç, Ura e Cerenecit – Steblevë, 20 km e fundit të aksit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...