Kapet në Sarandë breshka me peshë prej 60 kilogram - Bota Sot
Kapet në Sarandë breshka me peshë prej 60 kilogram

Shqipëria

Kapet në Sarandë breshka me peshë prej 60 kilogram

Më: 29 janar 2019 Në ora: 09:55
Foto

Jugu i Shqipërisë përveç që ka detin e kaltër dhe të veçantë atje herë pas here ndodhin ngjarje të çuditshme, madje edhe mjaftë të rralla.Peshkatarët e Sarandës së fundmi kanë kapur në rrjetat e tyre një breshkë deti, e njohur ndryshe si breshka “dragua”.

Breshka gjigante “dragua” peshonte 60 kilogramë.

Pas konsultimeve me peshkatarët e tjerë, breshka e rrallë është lëshuar përsëri për të lundruar në detin e kaltër të jugut.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...