Prokuroria i dërgon fletëthirrje anëtarit të KPK, Lulzim Hamitaj - Bota Sot
Prokuroria i dërgon fletëthirrje anëtarit të KPK, Lulzim Hamitaj

Shqipëria

Prokuroria i dërgon fletëthirrje anëtarit të KPK, Lulzim Hamitaj

Më: 29 janar 2019 Në ora: 12:04
Lulzim Hamitaj

Prokuroria i ka dërguar një fletëthirrje anëtarit të Komisionit të Pavarur të Kualifikimit Lulzim Hamitaj.

Prokuroria e Tiranës ka çelur hetim për ndaj Hamitaj. Pritet të paraqitet sot në Prokurori në orën 15:00.

Hamitaj u denoncua nga PD se ka falsifikuar certifikatën e gjuhës angleze.

Çertifikata e njohjes së gjuhës angleze në nivelin avancuar C1, sipas demokratëve, mban datën 6 prill 2015, ndërsa pretendohet që atë ditë Hamitaj, nuk ka qenë fare në Shqipëri. 

Partia Demokratike i kërkoi publikisht Komisionit të Pavarur të Kualifikimit dhe Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit të fillonte procedurat disiplinore për shkarkimin  Lulzim Hamitajt.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...