Kryeministri Rama zbardh bisedën telefonike më këshilltarin e Donald Trump - Bota Sot
Kryeministri Rama zbardh bisedën telefonike më këshilltarin e Donald Trump

Shqipëria

Kryeministri Rama zbardh bisedën telefonike më këshilltarin e Donald Trump

Më: 31 janar 2019 Në ora: 15:16
Edi Rama, John Bolton

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një bisedë telefonike me këshilltarin  për sigurinë të Presidentit Donald Trump, John Bolton.

Në twitter, kreu i qeverisë thotë se me Bolton kanë diskutuar për Shqipërinë, rajonin dhe për një marrëveshje paqeje mes Kosovës dhe Serbisë.

Rama: Bisedë me Shtëpinë e Bardhë. Në fokus Shqipëria, rajoni dhe objektivi strategjik për një marrëveshje paqeje mes Kosovës e Serbisë, që të mbyllë konfliktin historik. Këshilltari për Sigurinë J.Bolton, më falenderoi në emër të Presidentit për qëndrimet konseguente të Shqipërisë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...